Saját tapasztalatból mondom, a kitiltásról nem érkezik email előzetesem még akkor sem, ha – bár ezt többen is észrevételeztük, több blogban és topicban fórumokban- tudja a Google Webmester eszközökből a Google rendszere, hogy kik vagyunk mit csinálunk, hol csináljuk. Ennek ellenére a Google egyszerűen fogja az oldalat és huss, kivágja mint azt a bizonyos macskát a „rétre”, olykor erősen hátrasorolva az oldalunkat, olykor meg teljesen eltüntetve a kereső rendszeréből. Elsőre mindenki a Googlera gyanakszik. Lássuk mit tehetünk ha eltűnt az oldalam a Googleból, azaz mit tegyünk mielőtt az oldalunkat lejelentjük felülvizsgálatra a Webmester Eszközök segítségével.
1. Ellenőrizd le a website nevét a keresőben.
Beirod a kereső ablakba a domint www-nélkül, és ha az első sorban illetve az első 1-2 sorban látható akkor semmi gond, nem a Google tiltott, hanem Te saját magadat szórtad ki egy un. rossz szomszédságú befelé vagy kifelé mutató link segítségével.
2. Ellenőrizzük le oldalunk indexelését.
A Google kereső rendszerben gyorsan válaszra jutunk ha a kereső sorba beirjuk – site:oldaulunkneve.hu – és már gyűlnek is az indexek, vagy sem. Amennyiben az oldalunk nem került indexelésre, nem a Google volt rosszindulatú, hanem mi nem készítettünk sitemap.xml -t meg robots.txt ami által a Google webmester eszközökben az oldalunkat regisztrálva, a Google megtalált volna bennünket. Amennyben nem indexelt egy oldalunk sem, vagy nagyon kevés, és nem rendelkezünk sem sitemap.xml -lel sem robots.txt vel akkor korábbi írásom segítségével ezt gyorsan meg is tehetjük. Amennyiben indexelt, de keveset azoknak tovább lépésként a sitemap.xml frissítését javaslom, mert egyes oldalak kimaradása már elegendő ok lehet a kereső robot számára, hogy nem mászkáljon a webszerverünkön, hanem átfáradjon olyan helyre ahol rendes könyvtári címkéket kap. Tiszteljük meg a „látogatót”, hogy tudja, hol a „mosdó”, ergo. hogyan áll össze az oldalunk tartalmilag, legyen átlátható a robotok számára.
3. Duplikáció kizárása illetve kiszűrése.
Sokan nem is tudják, hogy az azonos tartalom szerepeltetése, akár azonnal hátra sorolásos büntetéssel is járhat. Ezt a hátrasorolást a duplikáció által lehet elérni nagyon gyorsan. Ez még tetézhető azzal, ha az adott eredeti tartalom a mi oldalunkról, pont a mi munkánk által, netán még „véletlenül” a saját domainünkre is duplikálódik. Ezt elkerülendő keress rá a CopyScape segítségével az esetleges duplikációkra és szükség esetén szüntesd meg.
4. Rossz szomszédságban de kivel?
Biztos Te is voltál már úgy, hogy keresed de nem találod, ki lehet az a kifelé mutató link, netán pont az a befelé mutató link amitől, téged is rossz minősítéssel lát el a Google. A rossz szomszédság hátránya, hogy a spamelő, a tiltott vagy a leminősített oldalakra mutató és onnan érkező linkek, bennünket is sújtanak automatikusan. Madarat tolláról, embert barátjáról? Sajnos itt bizony ezt a kérdést szó szerint értelmezhetjük. A rossz szomszédság vagy angol nevén Bad Neighborhood vizsgálatára az azonos nevű website segítségével tudunk rátalálni, ahol más hasznos SEO eszközzel is találkozunk.
Ezen vizsgálatok elvégzése 99%-ban megadja a választ a kizárásra és arra a mondatra is, hogy ha eltűnt az oldalam a Googleból !
Szia!
Köszönöm a válaszodat. Esetlegesen okozhatja ezt a „subject” vagy a „noscript” mert ezek vannak rejtettként/ami nem látszik/ az oldalon, de ezek ez idáig jól működtek. Nincsen semmi olyan dolog ami esetlegesen szándékosan bujtatva lenne mint pl. az oldal színével megegyező szöveg . A kulcsszavakat is csökkenteni akartam de most már szükség is lesz rá ezt meg is csinálom. A többi általad emlitett dolgot is megfontolom, de pl. az „előadók” menüpontban fel vannak sorolva azok a személyek akikkel foglalkozunk. A „Bemutató” menüpontban pedig szöveg is van. Ezek is eddig jól szuperáltak de jelenleg valamiért ezek sem jelennek meg a keresőben pedig minden aloldalnak külön page rang-ja van és egyik sem „o”-ás.
Szia,
Az oldalad tartalma, sajnos nem terjedelem. pl. az eloado oldal néven futó bejegyzésed mögött, felsorolod a kategóriákat, ami bal oldalon menü lenne. Ezzel szemben a tartalom ennyi a (noscript) miatt meg ezer tengernyi bejegyzés. Ezt nevezi a Google kereső rendszere rejtett tartalomnak.
Mit tennék én?
Átrendezném az oldalt, a sok felesleges hirdetés eldobálnám, a felesleges listákat is bal oldalról, mert azok kifelé mutató linkek, amiket a Google különféle módon reagált le. Néhány már büntetett allinkekkel tele!
Építenék egy tetszetős bal oldali menüt és középre tenném, külön html-be – külön kereső optimalizálhatóan – az összes megtisztelt művészt, terjedelmes leírással, történetekkel, szösszenetekkel. Olyan adatokkal ami rájuk jellemző.
Aztán készítenék rá egy sitemap.xml -t meg egy robots.txt-t és repülne a Google keresőben!
Tartalom a titka a dolgoknak! A Google és más keresők is a tartalmat keresik. A rejtett szöveget viszont, egyik sem tolerálja. Sajnos ez esetben ezzel, magadat büntetted, a Google kereső csupán feltárta az eddigi számodra előnyös, ám utólagosan visszaélésnek minősített helyzetedet! Röviden: Öngól! 🙁
Építsd át az oldalt, adj hozzá egy kis akarattal fűszerezett lelkesedést és már is nyerő leszel! Nyerő és minden tekintetben tartósan stabil a keresők számára!
A fő titok: Tartalom, leírás és rendezett menü rendszer, felesleges kifelé mutató, és nem utolsó sorban büntetett linkek nélkül!
Szia!
Az általad javasolt Bad Neighborhood website segítségével kiderült, hogy nagy mennyiségű kritikus link mutat az oldalunkra, amelyeket nyilvánvalóan nem mi hoztunk létre. Ez érthetővé teszi, hogy oldalunk, ami adott kulcsszóra a top tízben szerepelt, több mint egy hónapja eltűnt a süllyesztőben és megmagyarázza a spamáradatot is. Mi a megoldás? Hónapok munkáját tönkreteheti mások rosszindulata?
Sajnos: IGEN!
Azok akik máshogyan nem tudnak előre törni, azok azt a megoldást választják, hogy hátra tolják a versenytársat. Ez jól bevált magyar szokás, ha a szomszéd fűje zöldebb esetére!
A duplikáció szerzői jogi kérdés, a szellemi alkotások jogát kétséget kizáróan bizonyító, kérheti a másik oldal törlését, vagy az oldal törlésének elmaradása esetén, kártérítési keresettel fordulhat az illetékes, székhelye szerinti bírósághoz.
Az ilyen esetekre nincsen még precedens ám mivel szerzői jogi kérdés, így előzetes intézkedésként kérheted a jogsértő oldal szüneteltetését. Egyéb bizonyított esetekben pedig büntető jogi szankcióval is lehet élni. Ezen lehetőségekről célszerű szak jogi képviselővel konzultálni.
Szia,
mostanra kiderült, hogy (szerencsére) mégsem a fenti helyzet áll fenn. Leírom, hátha másnak is tanulságos: a rossz szomszédság vizsgálata során kritikusnak nyilvánított linkek mégsem befelé, hanem kifelé irányultak.Egy korábban telepített WordPress plugin forráskódja tartalmazta a rossz szomszédnak nyilvánított URL címeket. Tehát érdemes erre is odafigyelni.
Köszönet a sok hasznos infóért, sokat tanulok a bejegyzéseidből.
Miert nem lehet hozzászólni a tél gumis cikkhez?
nem olvas be csak kevés tartlamat a google… nem találom a hibát…
Mennyi a maximális kulcsszó darabszám amire érdemes egy oldalt optimalizálni?
Beolvasot!?
Nem olvastam el rendesen a cikket!
DE MOST ELOLVASTAM….megcsináltam az oldal térképet A GOOGLÉNAK és hoopsz..540 oldalrol majd 3000 lett!
gYORSAN ALKALMAZTAM AZ ÖSSZES OLDALAMNÁL ÉS 1 KIVÉTELÉVEL HASONLÓ VÁLTOZÁS LETT.
A kulcsszó sűrűség határozza meg az egy oldalon felvehető kulcsszavak számát, ami természetesen az ésszerűség határain belül tartandó. Illendő adott oldalakra szekcionálni egy témakört és akkor jobb a relevanciája a találatnak. Gratulálok a sikereidhez! 🙂
Szia Zoltán,
Kipróbáltam a Bad Neighborhood Checker-t, csak a saját oldalaimról kifelé mutató linkek vizsgálatára, nem talált semmi szürkét.
Ha a bejövő likjeimet akarom magvizsgálni, akkor az összes olyan domaint be kell írkálnom egyenként, amiről van bejövő linkem? Vagy van ennél egyszerűbb megoldás?
Más: mennyire számít most a linkek száma a pozícióban és mennyire más egyéb, pl a weblap kora?
Az utóbbi egy hónapban visszaestem a 11-13 hely környékére, nem értem, miért? Az összes előttem levőnek kevesebb pl a linkje és szinte mindenhol ott vagyok, ahol ők is.
Csináltam egy sokkal tartalmasabb, információgazdagab oldalt, a kulcsszavak is kellően el vannak szórva benne, ez sem használt. A gugli módosított megint az algoritmusán? Hogyan tudnék mégis előrébb kerülni?
Üdv, B-Sz Tom
Szia Tamás,
Az utolsó cikkemet olvasd el és sok kérdésedre lesz válasz. Használd bátran a sEoQuaket. Az oldaladat privátban beszéljük meg, keress bátran emailban.